HAVUZ KİMYASALLARI

* Sıvı Klor 30L-200L-1000L (Sodyum Hipoklorit) : Havuzunuzun dezenfeksiyonu için açık havuzlarda 1-3mg/L serbest klor bulunması gereklidir. Kapalı havuzlarda 1-1,5mg/L aralığında serbest klor olmalıdır. Bu ürün kapalı havuzlarda da kullanılabilir.

* %56 lık ve %90 lık Stabilizatörlü Toz Klorlar : Havuzunuzun dezenfeksiyonu için açık havuzlarda 1-3mg/L serbest klor bulunması gereklidir. Bu ürün kapalı havuzlarda kullanılamaz. Stabilizör içeren klor ürünleridir.

* %70 lik Stabilizatörsüz Toz Klor : Havuzunuzun dezenfeksiyonu için açık havuzlarda 1-3mg/L serbest klor bulunması gereklidir. Kapalı havuzlarda 1-1,5mg/L aralığında serbest klor olmalıdır. Bu ürün kapalı havuzlarda da kullanılabilir.

** pH Düşürücü Sıvı Asit 30L-200L-1000L (Sülfürik Asit) : Havuzunuza attığınız kimyasalların etkisini göstermesi için pH’ınızı 6,5-7,8 aralığında tutunuz. Kuvvetli bir pH düşürücüdür. Hidroklorik aside göre daha çok etkilidir.

** pH Düşürücü Toz Asit : Havuzunuza attığınız kimyasalların etkisini göstermesi için pH’ınızı 6,5-7,8 aralığında tutunuz. Kuvvetli bir pH düşürücüdür. Hidroklorik aside göre daha çok etkilidir.

** pH Düşürücü Taş Asidi 30L (Hidroklorik Asit) : Havuzunuza attığınız kimyasalların etkisini göstermesi için pH’ınızı 6,5-7,8 aralığında tutunuz. Aynı zamanda derzleri sökmek için de kullanılan bir asit türüdür. Döküldüğü yerdeki köpük ve deformasyon etkisinden dolayı taş asidi olarak da anılmaktadır.

*** pH Yükseltici : Havuzunuz yanlışlıkla pH’ı fazla düşerse ya da ham suyunuzuz pH’ı düşük ise kullanılan bir kimyasaldır.

*** Alkalinite ve pH Yükseltici : Havuzunuz alkalinitesi düşük ise, yanlışlıkla pH’ı fazla düşerse ya da ham suyunuzuz pH’ı düşük ise kullanılan bir kimyasaldır.

Çöktürücü, Topaklayıcı : Havuzunuzda filtre edilemeyen partiküllerin topaklanarak filtre edilmesini ve çökelmesini sağlayan üründür.

Yüzdürücü, Berraklaştırıcı : Havuzunuzda filtre edilemeyen partiküllerin topaklanarak filtre edilmesini ve yüzdürülerek filtreye gönderilmesini sağlayan üründür. Üstten taşmalı havuzlarda daha etkilidir.

Yosun Önleyici : Klorun etki edemediği ve klora karşı bağışıklık kazanan bakteri, virüs ve mantarlar ile mücadele amaçlı kullanılır. İçerdiği QAC bileşikleri ile etkin hijyen sağlanır.

İçme ve Kullanım Suları Kimyasalları : Sağlık Bakanlığı onaylı biosidal belgeli ürünler ile içme ve kullanım suyunuz etkin bir şekilde dezenfekte edilir.

Soğutma Kulesi Kimyasalları : Otel, avm, fabrika gibi büyük işletmelerin açık sistem soğutma kulelerindeki suyun şartlandırılması ve hijyeni amaçlı çeşitli kimyasallardır.

Buhar Kazanları Kimyasalları : Buhar kazanlarında kullanılan korozyon ve renk önleyici çeşitli kimyasallarıdır.

Lejyonella (Legionella) Kimyasalları : Legionella hastalığı ile mücadelede kullanılan çeşitli kimyasallardır.

Su Arıtma Kimyasalları : Su arıtma sistemlerinde kullanılan çeşitli kimyasallardır.

Ürünlerimiz ve ürünlerimizin kullanımı hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ayrıca VELA-X bölümünde de çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.