VELA

VELA Mühendislik Tic. Ltd. Şti. dünyadaki en özel yerlerden birisi olan Antalya’da kurulmuştur. VELA ismi bir takım yıldızından gelmektedir. VELA, modern 88 takım yıldızından biridir ve bu takımı oluşturan yıldızların şeklinin yelkene benzemesinden dolayı italyancada “yelken” anlamına gelen VELA ismi ile anılmaktadır. 

VELA Mühendislik şirketi yüzme havuzları, süs ve aksiyon havuzları projelendirme ve imalat, havuz elektromekanik sistemleri, havuz kimyasalları, kazan kule kimyasalları, içme ve kullanmaz suyu arıtma sistemleri projelendirme, içme ve kullanmaz suyu arıtma sistemleri, su artıma kimyasalları, dezenfeksiyon ve sterilizasyon cihazları, bakım kimyasalları, temizlik ve hijyen kimyasalları, temizlik kağıt ürünleri ve sarf malzemeler olarak bir çok alanda faaliyet göstermektedir ulusal ve uluslararası bir çok firmanın ürünlerinin satışlarını profesyonel olarak yapmaktadır.

VELA Mühendislik yaptığı benzersiz projeleri başarı ile tamamlayarak müşterilerin memnuniyetini kazanmayı hedefler. Artık günümüzün en önemli sorunları olan iklim değişikliği ile mücadeleyi destekler ve ürün tüketimlerinin optimize edilmesi, atıkların azaltılması için tesislere gerekli bilgilendirmeyi yapar, uygulamalarında bu konulara önem gösterir. Aynı zamanda müşterilerini çevreye duyarlı ürünler kullanmaya teşvik eder. Yaptığı bütün işlerde hijyene ve insan sağlına önem verir. 

Kurucusu Erdem ERGÜN, 1983 yılı AYDIN ili doğumludur. İlk, orta okulları ve liseyi Aydın’da okumuş, üniversite ve yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde tamamlamış, aynı zamanda da İstanbul Üniversitesi İşletme lisans mezunudur. Çevre Mühendisliğinde yüksek lisansını ileri içme suyu arıtımı üzerine yapmıştır. 20 yılı aşkın süredir şirketin faaliyet alanları üzerine tecrübe kazanmıştır. Koç Grubu, Eczacıbaşı Grubu ve Günsu gibi köklü şirketlerde satış, pazarlama, projelendirme, montaj ve kontrol mekanizmalarında görev yapmıştır.