VELA

VELA Mühendislik Tic. Ltd. Şti. dünyadaki en özel yerlerden birisi olan Antalya’da kurulmuştur. VELA ismi bir takım yıldızından gelmektedir. VELA, modern 88 takım yıldızından biridir ve bu takımı oluşturan yıldızların şeklinin yelkene benzemesinden dolayı italyancada “yelken” anlamına gelen VELA ismi ile anılmaktadır. 

VELA Mühendislik şirketi yüzme havuzları, süs ve aksiyon havuzları projelendirme ve imalat, havuz mekanik tesisatlandırma, havuz kimyasalları, kazan kule kimyasalları, su artıma sistemleri, su artıma kimyasalları, dezenfeksiyon ve sterilizasyon cihazları, bakım kimyasalları, temizlik kimyasalları, temizlik kağıt ürünleri ve sarf malzemeler olarak bir çok alanda faaliyet göstermektedir. VELA Mühendislik yaptığı benzersiz projeleri başarı ile tamamlayarak müşterilerin memnuniyetini kazanmayı hedefler. Artık günümüzün en önemli sorunları olan iklim değişikliği ile mücadeleyi destekler ve ürün tüketimlerinin optimize edilmesi için tesislere gerekli bilgilendirmeyi yapar. Aynı zamanda müşterilerini çevreye duyarlı ürünler kullanmaya teşvik eder. Yaptığı bütün işlerde hijyene ve insan sağlına önem verir. 

Kurucusu Erdem ERGÜN, 1983 AYDIN doğumludur. İlk, orta ve liseyi Aydın’da okumuş, üniversite ve yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde tamamlamış, aynı zamanda da İstanbul Üniversitesi İşletme mezunudur. Çevre Mühendisliğinde yüksek lisansını ileri içme suyu arıtımı üzerine yapmıştır. 15 yılı aşkın süredir Havuz Projelendirme, Su Arıtma Sistemleri, Havuz Kimyasalları, Temizlik Kimyasalları ve Bakım Kimyasalları üzerine tecrübe kazanmıştır. Koç Grubu, Eczacıbaşı Grubu ve Günsu gibi köklü şirketlerde satış, pazarlama, projelendirme, proje yapımı ve kontrol mekanizmalarında görev yapmıştır.